ענן חקלאי

 

פתרון הענן החקלאי, מאפשר לכל משק לשמור את המידע המרחבי שלו בענן, לגשת אליו מכל מחשב או טלפון חכם, להציג אותו במגוון אופנים, לעדכן מידע (גידולים, טיפולים וכד'), להעביר מידע לגורמים אחרים, לקבל מידע, לשמור היסטוריה ועוד. באמצעות הענן החקלאי, תמה מעבירה לחקלאים מידע על מצב הגידול מחישה מרחוק (צילום לוויין מפוענח), דיגומי קרקע ומידע מועיל אחר על השטח והסביבה ממקורות שונים. הענן החקלאי הזה אינו מוריד גשם אבל הוא עתיד להיות "כיכר העיר" של מידע מרחבי ומקצועי לכל חקלאי או נותן שירות בתחום. כניסה לענן החקלאי למשתמשים רשומים

ArcGIS Online

 

תוכנה המפותחת על ידי חברת ESRI. זהו יישום תוכנה אינטרנטי המותקן ב"ענן" והמאפשר לנהל, לעדכן ולתשאל נתונים מרחביים (חלקות גידול, רשת השקייה, מזיקים וכד'), באמצעות רישיון מחשב ואפליקציה לטלפון חכם. המידע נשמר בענן וניתן לגשת אליו מכל מחשב או טלפון חכם באמצעות שם משתמש וסיסמא. ייחודה של התוכנה בהיותה פלטפורמה מוכנה וזולה המתפתחת ברציפות ונתמכת על ידי גורמים רבים. היא נמצאת בשימוש נרחב גם על ידי גורמים ציבוריים ובעלת יכולות שיתופיות המאפשרות למשתמש הן לעבוד פנימית לצרכיו והן לשתף נתונים בהם הוא מעוניין עם גורמים אחרים או הציבור.

Collector

 

יישום לטלפון חכם המאפשר לקלוט ולעדכן נתונים בשטח, לבצע דיווח מבוסס מיקום על תקלות (כולל תמונה), לנווט לנקודה רצוייה, לתאם פעילות בשטח ועוד. המידע הנקלט זמין לכל בעלי ההרשאה למערכת.

חישה מרחוק - מדד צומח NDVI

 

NDVI הינו מדד המתאר את מצב הצומח בעזרת צילומי לויין הנעשים בארכי גל שונים. צומח בריא מחזיר קרינת אינפרא אדום קרוב (NIR) ואור ירוק טבעי, באופן חזק. זאת הסיבה שהכלורופיל שבעלים נראה לעינינו בצבע ירוק ובצבע אדום במצלמת אינפרא אדום. שימוש בתכונות אלו על ידי תוכנה ונוסחה המחשבות את ערך ההחזרה, יכלה ללמד אותנו על מצב הצומח, על שונות בשטח או לאורך תקופת הגידול ועל עקה הנובעת ממחסור, בעיות השקייה או גורמים אחרים. לתמה הסכם שיתוף פעולה באמצעותו היא מספקת לחקלאי תמונת מצב NDVI כמעט לכל תאריך נדרש, לאורך כל עונת הגידול ואף נתונים היסטוריים לצורך השוואות שונות.

בינה נט תקשורת ומחשבים
הפריון 4 אזור תעשייה צפוני  אשדוד
נייד: 050-349-777-5 פקס:153-50-349-777-5
דוא"ל:binaa.net@gmail.com

תמה, תכנון סביבתי וממ"ג   |   שער פלמר 1, קומה 7, ת.ד. 33189, חיפה 31331   |   טלפון\פקס: 073-7269696   |   israel@thema-gis.com

שלח

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

תמה, תכנון סביבתי וממ"ג

 

שער פלמר 1, קומה 7,

ת.ד. 33189, חיפה 31331

טלפון\פקס: 073-7269696

israel@thema-gis.com